?

Log in

У віці чи без віку? - liniyka [entries|archive|friends|userinfo]
liniyka

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

У віці чи без віку? [Nov. 11th, 2011|02:38 pm]
liniyka
[Tags|, ]

Хоч мені фейсбук і не до душі, дещо цікаве для поживи мозку там таки можна іноді надибати. За два дні - другий пост (жж-шний, правда) про вік, красу в віці, почуття стилю та головне, НМД, - про відсутніть віку як такого. Я не задаю собі запитань, чому у нас нема таких розкутих і щасливих ізсередини літніх людей. Та куди там літніх - просто за 45. Відповідь очевидна для мене - у нас і молодих не так багато настільки впевнених у собі. Я не закликаю одягатися мов папуга ( деякі з фото, наведених за посиланням, дійсно трохи театральні), та і взагалі, не в одязі справа, а в потребі бодай трохи відшуковувати в собі індивідуальність. І не треба мені казати про наші економічні проблеми, це відмазки - було б бажання, врешті, є секонди.
А вік у нас тому і відчувається, що люди часто починають думати про нього вже в 22. Спочатку, надаючи собі фори - "ага, раз йому 28, такому успішному везунчику, то в мене ще є купа часу чогось досягти". Потім життя затягує, і вже не солідно якось виділятися, коли всі навколо дорослішають. Ну, а потім, дуже важливе середовище. Відверто кажучи, якщо перенести будь-яку з цих героїнь на Хрещатик, серед людей 'non-smiling country' (С.Коляда), вона справді виглядатиме наче викаблучується.

Вік від 71 до 98 років. Фотограф Ari Seth Cohen

Для ілюстрацій навмисно відібрала найскромніші фасончики, щоб не відволікалися. Головне - як вони себе носять, а не одяг.
Більше, набагато більше - там, де поцуплено

LinkReply

Comments:
[User Picture]From: kerbasi
2011-11-11 01:25 pm (UTC)
У нас крайнощі. Або все віком виправдовувати та від зростання віку ховатися, або поводитися як юнак, коли вже сивочолий. Вік, НМД, не можна ігнорувати, слід вміти бачити переваги кожного періоду життя.
Я "за сорок" почуваюся значно краще, ніж "за двадцять" та "за тридцять". І раніше, і тепер я маю чимало труднощів, але раніше їх більше було у голові :))
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-11 03:53 pm (UTC)

або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Згадала російське прислів'я про "бєс в рєбро". Може, такі випадки і виглядають дивно та викликають обурення мас, але ж тут трохи інше. Як на мене, саме в цьому і парадокс, що ці жінки та чоловіки не виглядають як "молодящієся" (теж не знайшла укр аналога), у них зморшки виглядають як нанесений мейкап. Отже, приходимо до очевидного висновку: важливо поводитись, як почуваєшся, а не корчити з себе когось іншого. Питання лише в тому, що я собі і ще багатьом українцям бажаю почуватися так, щоб потім органічно виглядати у будь-чому, що до вподоби, і за будь-яких обставин.

"за сорок" почуваюся значно краще, ніж "за двадцять" та "за тридцять".
Таке ж було і у моїх батьків і буде в мене)))))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kerbasi
2011-11-11 04:03 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

мабуть, якщо цих бабуль зафоткати у їхньому реальному житті, вони ще краще виглядатимуть. Бо на ці фото передають не стільки почуття самих бабусь, скільки фотографа.

У 20 я мав занадто вороже і несприятливе навколишнє середовище, а у 30 - все ще подумки довоювував старі війни, від чого звільнився у кризу середнього віку. Взагалі, явно невдалий термін. Може, в когось це і криза, а в мене - звільнення від ментального сміття.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-11 04:17 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

це вже напевне! тут вони позують, начепили-таки якісь Образи, а в житті десь тусуються, як героїня фільму "Студія 54".

За власними спостереженнями можу сказати, що криза середнього віку може відбуватися і в 25, тому взагалі вже не знаю, до якого віку їїї приписувати. У мене та сама історія зараз - вичленила, що заважає жити і починаю викидати. Якщо це і є та сама криза, то мені все одно, яка там назва)))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kerbasi
2011-11-11 04:26 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Один з небагатьох західних психологів, відлуння чиїх праць дісталися СРСР ще до перебудови, американська професорка Гейл Шііхі вважала, що в людини криза відбувається щодесятиліття: 10, 20, 30, 40 і т.д. років. Не обов'язково болюча криза, просто якась нова перспектива і переоцінка. Якщо це так, то я, либонь, дещо пригальмований, бо в мене більш схоже на дюжини чи навіть на тринадцятки. )))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-13 05:29 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Не сумніваюсь, у кожного психолога в цій парафії є свої мірила цих термінів між кризами. Не так давно вважалося, що ця криза середнього віку - лише чоловіча перевага))). Напевно, зараз психологи зважили, скільки працюють жінки, і вже трохи попустилися з приводу статевих розмежувань.
Якщо 12, а не 10 років відстані, то це, напевно, говорить про більш витривалу психіку, а не загальмованість.
(Reply) (Parent) (Thread)
From: (Anonymous)
2011-11-13 08:26 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

мабуть, чоловікам наше мейл-домінейтед сосаєті більше приділяє уваги, або чоловіки більше схильні до демонстраційної поведінки. Насправді, жінкам це явище також притаманне, і обернути його можна на добре, а не тільки на зле.

Взагалі, академічна психологія не визнає цього стану. Я щось читав на цю тему давно. Якщо відкинути різні самонавіювання та вплив маркетингового культу молодості, то щось більш-менш схоже на власне кризу відчуває лише кілька відсотків досліджених.

Хоча є дійсно об'єктивні речі. Фізичні можливості, наприклад. Якщо я не пробіг раніще марафонську дистанцію, то тепер краще навіть не пробувати. Є чимало професій чи занять, якими якщо не занявся раніше, то з віком вже при всіх талантах не встигнеш нічого досягти. Такі речі мають місце і раніше у житті (не потрапив до касти учасників міжнародних конкурсів піаністів у юнацтві, вже не станеш ніколи і т.д.), але саме у віці 35-45 подібне усвідомлення вражає. Деяких людей доволі болюче. Мудра людина повинна мати нові цілі на нових життєвих етапах, але у нашому суспільстві, здається, мудрість і зрілість у дефіциті, звідси й карикатурна поведінка.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-14 10:34 am (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Насправді, це мене наштовхнуло на думку, що чоловіки більш вдало можуть знайти виправдання своїй поведінці, та навіть недолікам і слабкостям. І це недолік для мене, а кращий фактор виживання. Колись такі чесноти приписували лише жінкам, і то в контексті фізичної слабкості, різких змін настрою, примхливості. Тепер і чоловіки мають подібну "відмазку". Таке припущення, звісно, антинаукове)). Проте фраза про академічну психологію підтверджує мою теорію.

Ці об'єктивні речі є дійсно об'єктивними для всіх, окрім тих, хто не поставив собі за мету довести протилежне. Взяти навіть заняття йогою. Багато хороших викладачів розпочали заняття після 35. Я, на своєму аматорському рівні, розпочала після 30. Але стала в "мостик" згодом, чого не могла зробити навіть у дитинстві. І це я не старалася, без фанатизму. А фанатики можуть побороти і фізику, і хімію))). Курінський, лекція якого відбудеться сьогодні, і на яку я, напевно, не потраплю, зараз сильно "здав", кажуть. Проте, він своїми методами правильного харчування і стилю життя заради підживлення мозку доводить, що можна штучно загальмувати старіння, склероз і купу іншого непотрібу.
Останнє речення - повністю підписуюся))).
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: kerbasi
2011-11-13 08:30 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Я випадково анонімно відповів, тепер не знаю, чи не вдалося, чи "скрін".)) Якщо не вдалося, дай знати - перепишу.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-14 10:20 am (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

А! Насправді є комент, але він прихований, побачила, його згодом.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: com_revolta
2011-11-11 01:42 pm (UTC)
у останньої ремінь крутєнний

да, після постів на лукетмі понесло перепости в жиже і пейсбук. доречі співавторкою книжки цього арі єсть сама діта фон тіз
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-11 03:55 pm (UTC)
На лукаетмі щось не помітила, там потрапляла більше на Лі Еделькорт та інші інтерв'ю, що мене зараз цікавлять.
Цікаво про Діту, дякую!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: com_revolta
2011-11-11 05:49 pm (UTC)
видно, то не лукетмі був, а віледж (чи ше шось схоже, шо вони постійно рекламують), по посиланням перейшла
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: der_sch_shall
2011-11-11 03:29 pm (UTC)
позитівні бабулі, мені нра :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-11 04:02 pm (UTC)
якось і бабулями деяких не назвеш, настільки позитивні)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mangustma
2011-11-11 11:22 pm (UTC)
дуже влучно написано! фоточки - супер!
в европі розумієш, шо існують ще й інші вікові групи окрім молоді, та й не просто існують, а живуть, цікаво живуть...

маю таку подружку, їй 52, звати Оленка Кольорова.

подивитися на неї можна тут:

http://estebanovna.blogspot.com/2011/09/blog-post_10.html

https://sites.google.com/site/nashdnepropetrovsk/o-znamenitostah/olenkakolorova

(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-13 05:37 pm (UTC)
дякую!

взагалі, в Парижі мене просто приголомшили люди за 55 - вони дійсно більш двіжушні і розкуті, ніж молоді, тамтешні молоді!!!! Я, звісно, не про підлітків, а порівнюю з 25+.

Ну, про Оленку - це взагалі шок! Я ж із нею знайома! Це давно було, може, вона мене і не згадає, років 11 тому, вона приїздила до своєї подруги, а моєї хорошої знайомої Оленки Турянської до Львова і ми разом ходили на вечірку. Мушу зізнатись, у клюбі Пікассо на неї витріщалися не через вік, звісно, у темряві не розрізниш, а через надто вже колосальну яскравість у порівнянні з аборигенськими чорними шкірянками.
Дякую за такий приємний спогад!
Треба буде вдома фотки пошукати, тоді ще цифри не було)))) Ми фоткались у її рожевій паруці, мені колір пасував, і після того десь через рік я фарбувала волосся на такий самий, а потім ще був жовтий і помаранчевий!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mangustma
2011-11-15 09:25 pm (UTC)
ухти, прикольна, історія )))
Як я могла забути, шо ВСІ знають Оленку )))
рожевий, жовтий, помаранчевий - вау оце екстрім ))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: inner_wanton
2011-11-14 12:14 pm (UTC)
Захотелось пересматривать каждый день.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-14 05:40 pm (UTC)
так це для натхнення і є)
(Reply) (Parent) (Thread)