?

Log in

No account? Create an account
У віці чи без віку? - liniyka [entries|archive|friends|userinfo]
liniyka

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

У віці чи без віку? [Nov. 11th, 2011|02:38 pm]
liniyka
[Tags|, ]

Хоч мені фейсбук і не до душі, дещо цікаве для поживи мозку там таки можна іноді надибати. За два дні - другий пост (жж-шний, правда) про вік, красу в віці, почуття стилю та головне, НМД, - про відсутніть віку як такого. Я не задаю собі запитань, чому у нас нема таких розкутих і щасливих ізсередини літніх людей. Та куди там літніх - просто за 45. Відповідь очевидна для мене - у нас і молодих не так багато настільки впевнених у собі. Я не закликаю одягатися мов папуга ( деякі з фото, наведених за посиланням, дійсно трохи театральні), та і взагалі, не в одязі справа, а в потребі бодай трохи відшуковувати в собі індивідуальність. І не треба мені казати про наші економічні проблеми, це відмазки - було б бажання, врешті, є секонди.
А вік у нас тому і відчувається, що люди часто починають думати про нього вже в 22. Спочатку, надаючи собі фори - "ага, раз йому 28, такому успішному везунчику, то в мене ще є купа часу чогось досягти". Потім життя затягує, і вже не солідно якось виділятися, коли всі навколо дорослішають. Ну, а потім, дуже важливе середовище. Відверто кажучи, якщо перенести будь-яку з цих героїнь на Хрещатик, серед людей 'non-smiling country' (С.Коляда), вона справді виглядатиме наче викаблучується.

Вік від 71 до 98 років. Фотограф Ari Seth Cohen

Для ілюстрацій навмисно відібрала найскромніші фасончики, щоб не відволікалися. Головне - як вони себе носять, а не одяг.
Більше, набагато більше - там, де поцуплено

LinkReply

Comments:
From: (Anonymous)
2011-11-13 08:26 pm (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

мабуть, чоловікам наше мейл-домінейтед сосаєті більше приділяє уваги, або чоловіки більше схильні до демонстраційної поведінки. Насправді, жінкам це явище також притаманне, і обернути його можна на добре, а не тільки на зле.

Взагалі, академічна психологія не визнає цього стану. Я щось читав на цю тему давно. Якщо відкинути різні самонавіювання та вплив маркетингового культу молодості, то щось більш-менш схоже на власне кризу відчуває лише кілька відсотків досліджених.

Хоча є дійсно об'єктивні речі. Фізичні можливості, наприклад. Якщо я не пробіг раніще марафонську дистанцію, то тепер краще навіть не пробувати. Є чимало професій чи занять, якими якщо не занявся раніше, то з віком вже при всіх талантах не встигнеш нічого досягти. Такі речі мають місце і раніше у житті (не потрапив до касти учасників міжнародних конкурсів піаністів у юнацтві, вже не станеш ніколи і т.д.), але саме у віці 35-45 подібне усвідомлення вражає. Деяких людей доволі болюче. Мудра людина повинна мати нові цілі на нових життєвих етапах, але у нашому суспільстві, здається, мудрість і зрілість у дефіциті, звідси й карикатурна поведінка.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2011-11-14 10:34 am (UTC)

Re: або поводитися як юнак, коли вже сивочолий.

Насправді, це мене наштовхнуло на думку, що чоловіки більш вдало можуть знайти виправдання своїй поведінці, та навіть недолікам і слабкостям. І це недолік для мене, а кращий фактор виживання. Колись такі чесноти приписували лише жінкам, і то в контексті фізичної слабкості, різких змін настрою, примхливості. Тепер і чоловіки мають подібну "відмазку". Таке припущення, звісно, антинаукове)). Проте фраза про академічну психологію підтверджує мою теорію.

Ці об'єктивні речі є дійсно об'єктивними для всіх, окрім тих, хто не поставив собі за мету довести протилежне. Взяти навіть заняття йогою. Багато хороших викладачів розпочали заняття після 35. Я, на своєму аматорському рівні, розпочала після 30. Але стала в "мостик" згодом, чого не могла зробити навіть у дитинстві. І це я не старалася, без фанатизму. А фанатики можуть побороти і фізику, і хімію))). Курінський, лекція якого відбудеться сьогодні, і на яку я, напевно, не потраплю, зараз сильно "здав", кажуть. Проте, він своїми методами правильного харчування і стилю життя заради підживлення мозку доводить, що можна штучно загальмувати старіння, склероз і купу іншого непотрібу.
Останнє речення - повністю підписуюся))).
(Reply) (Parent) (Thread)