?

Log in

No account? Create an account
Бейкер-стріт на Петроградській - liniyka [entries|archive|friends|userinfo]
liniyka

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Бейкер-стріт на Петроградській [Sep. 14th, 2012|04:19 pm]
liniyka
[Tags|, ]

Зараз із задоволенням слухаю спогади режисера і сценариста мого улюбленого серіалу дитинства (і не тільки) - "Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона". Ігор Маслєнніков створив з командою неповторну стару Англію, більш англійську, ніж це вдавалось англійцям, домігся ролей для Ліванова, Соломіна, Зеленої та Брондукова, яких лише він бачив у цих образах. І тепер нам уже іншими важко уявити цих героїв. Його версію зацінила свого часу англійська королева і Британське товариство "Баскервільські собаки". 

Колись бачила про сам фільм спогади різних акторів , Ліванова в тому числі. Не дуже добре вони згадували режисера. Він про них сказав небагато, абстрактно, але нічого поганого. За що ріспекти.

Між ним і Конан Дойлем є чудова паралель-спільна риса. Конан Дойль на старості дратувався, коли його асоціювали з Гольмсом, ненавидів його, тому що вважав, що створив більш визначні твори. Він, бідолага, був змушений воскресити свого героя після смерті Шерлока на Рейхенбахському водоспаді через марші протесту в Лондоні. Люди вийшли з чорними плакатами, де назвали автора вбивцею і вимагали повернення героя. Маслєнніков теж не думав екранізувати більше двох історій про жителів Бейкер-стріт 220Б, і теж вважає себе творцем більш серйозних фільмів, хоча б і "Зімнєй Вішні". 

Взагалі, мені після першої прослуханної автобіографічної аудіо-книги - Соловйова "Записки конформиста" - було неможливо  слухати інші спогади. Всі інші, як правило, начитані якимось заслуженними або народними сухарями, без переживання і власної частки, де "я" звучить комічно. Нарешті надибала Маслєннікова. Але, якщо комусь як і мені  подобається і Шерлок, і герої Соловйова, краще починати не з Соловйова . Бо потім буде дуже важко - надто вже неймовірно круті та захоплюючі в нього історії.

лінки: 

аудіо:
Игорь Масленников - Бейкер-стрит на Петроградской 
можна і почитати, з фотками:

http://lib.rus.ec/b/388780/readLinkReply

Comments:
[User Picture]From: sparrow_hawk
2012-11-06 07:48 am (UTC)
з Днем Народження! :0)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: liniyka
2012-11-06 09:14 am (UTC)
дякую!!!
(Reply) (Parent) (Thread)